td_naslovna.jpg
Začetek O društvu Hiška - brunarica
Opozorilo
  • Direktiva o zasebnosti in elektronskih komunikacijah

    Ta spletna stran uporablja piškotke za avtorizacijo, navigacijo in ostale funkcije. To nam omogoča boljšo uporabniško izkušnjo pri uporabi naše spletne strani. Ali se strinjate, da se piškotki namestijo na vašo napravo.

    Oglejte si direktivo o zasebnosti dokumentov

Koledar dogodkov

Junij 2020
P T S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Prihodnji dogodki

Ni dogodkov

Prisotni na strani

Prisotni 37 gostov .
Hiška - brunarica PDF Natisni E-pošta
Prispeval Silvo B.   
Ponedeljek, 05 April 2004 01:00

pokrivanje_hiske_1995-2004Vse od samega začetká delovanja Turističnega društva Mirna Peč je bila prisotna potreba po mobilnem gostinskem objektu, ki bi služil najavnih prireditvah na prostem za postrežbo obiskovalcem, promocijo društev in njihovih dosežkov. Leta 1996 smo si zamislili in odločili izdelati omenjeni projekt. Vloženega je bilo veliko prostovoljnega in inovativnega dela, saj ni bilo poznanega podobnega tipskega projekta, ki bi nam pomagal pri zamisli in izdelavi. Kljub temu smo v rekordnem času z minimalnimi sredstvi za material prešli od ideje do končnega izdelka. Omenimo lahko tudi nekaj težav, npr. pomanjkanje ržene slame - "Škupe" za pokritje strehe, kar je rodilo nov izziv: Združili smo koristno s prijetnim. Organizirali smo žetev, mlačev ter pripravo "škupe". Doživeli smo nepozabne trenutke dela in druženja. Ognjeni krst je hiška doživela že istega leta na cvičkaríji v Novem mestu in si prislužila še psevdonim "kučura" v kritičnem prispevku v javnem časopisu. Dandanes je hiška na razpolago praktično vsem društvom naše občine. Vidite pa jo lahko tudi na prireditvah izven naše občine. Menimo, da je objekt izviren, v ponos društvu, rezultat timskega dela in vreden nadaljnje skrbne uporabe ter vzdrževanja in posodabljanja.

Za gradbeni odbor

Jože Smerke

 


Zadnjič posodobil Sobota, 02 Februar 2013 19:38